Przedszkole Publiczne w Jaćmierzu
przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaćmierzu

Przedszkole czynne jest w godzinach 6:30-16:00.

W oddziałach 0a i 0b w godzinach 8:00 - 13:00 bezpłatnie, następnie 1,30 zł od każdej rozpoczętej godziny, oddział 0c bezpłatnie.

Dzieci uczęszczające do przedszkola zapisane są do trzech oddziałów:

• 0a – grupa licząca 25 osób, wychowawcą jest p. mgr Weronika Winczowska-Kielar
  • 0b – grupa licząca 25 osób, wychowawcą jest p. mgr Sylwia Mendyka
  • 0c – grupa licząca 21 osób, wychowawcą jest p. mgr Dorota Podkulska

Jako pomoc nauczyciela w oddziałach przedszkolnych pracują: p. Dorota Rak, p. Małgorzata Bok, p. Paulina Ząbkiewicz.

Ramowy rozkład dnia w grupie 0a:

6:30-8:30

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Gry i zabawy swobodne służące realizacji pomysłów dzieci. Zajęcie i rozmowy indywidualne i w małych zespołach, prace porządkowe w sali.

8:30-8:45

Ćwiczenia poranne. Zabawy ruchowe z muzyką.

8:45-9:30

Przygotowanie do śniadania - czynności samoobsługowe, kształtowanie i utrwalenie nawyków higienicznych. Śniadanie - wyrabianie u dzieci nawyku właściwego spożywania posiłku, kulturalnego zachowania się przy stole, pogadanka na temat zdrowego odżywiania się.

9:30-11:30

Zintegrowana działalność edukacyjna zgodna z podstawą programową, zajęcia i zabawy edukacyjne, zajęcia dydaktyczne różnego typu realizowane zgodnie z programem wychowania przedszkolnego: zabawy spontaniczne przy niewielkim udziale nauczyciela służące realizacji pomysłów dzieci; działalność dzieci organizowana przez nauczyciela; rozwijanie sprawności i umiejętności dzieci; zdobywanie wiadomości; zabawy ruchowe przeplatające działalność dzieci; spacer; wycieczki. Religia. Język angielski.

11:30-12:30

Przygotowanie do obiadu - czynności porządkowe, czynności samoobsługowe - kształtowanie i utrwalenie nawyków higienicznych. Obiad - wyrabianie u dzieci nawyku właściwego spożywania posiłku, kulturalnego zachowania się przy stole, pogadanka na temat zdrowego odżywiania się.

12:30-13:00

Odpoczynek poobiedni - relaks przy muzyce, słuchanie opowiadań z literatury dziecięcej.

13:00-14:00

Przygotowanie do podwieczorku - czynności porządkowe, czynności samoobsługowe - kształtowanie i utrwalenie nawyków higienicznych. Podwieczorek - wyrabianie u dzieci nawyku właściwego spożywania posiłku, kulturalnego zachowania się przy stole, pogadanka na temat zdrowego odżywiania się.

14:00-16:00

Organizowanie sytuacji sprzyjających dziecięcej aktywności - zabawy ruchowe, zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe, prace w małych zespołach, prace indywidualne, zabawy dowolne według zainteresowań dzieci. Rozchodzenie się dzieci.

Ramowy rozkład dnia w grupie 0b:

8:00-8:20

Schodzenie sie dzieci. Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy (według indywidualnych potrzeb dziecka) m. in. zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe, zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia poranne.

8:20-8:30

Przygotowanie do śniadania - czynności porządkowe, higieniczne i samoobsługowe w łazience.

8:30-9:00

Śniadanie. Wyrabianie u dzieci nawyku właściwego spożywania posiłku, kulturalnego zachowania się przy stole, pogadanka na temat zdrowego odżywiania się.

9:00-9:30

I zajęcia edukacyjno - wychowawcze z całą grupą w oparciu o podstawę programową.

9:30-9:45

Zajęcia ruchowe zgodnie z tematyką zajęć (w tym relaksacyjne).

9:45-10:15

Zabawy dowolne podejmowane z inicjatywy dzieci lub nauczyciela.

10:15-10:45

II zajęcia edukacyjno - wychowawcze z cała grupą / zajęcia dodatkowe - język angielski, religia.

10:45-11:30

Zabawy dowolne podejmowane z inicjatywy dzieci lub nauczyciela. Pobyt na świeżym powietrzu. Spacery i wycieczki.

11:30-11:40

Przygotowanie do obiadu - czynności porządkowe, higieniczne i samoobsługowe w łazience.

11:40-12:10

Obiad. Zachęcanie do spożywania całego posiłku. Ćwiczenia umiejętności prawidłowego posługiwania się sztućcami.

12:10-12:30

Relaks przy muzyce. Słuchanie bajek i opowiadań z literatury dziecięcej.

12:30-13:20

Zabawy dowolne. Rozwijanie indywidualnych zdolności i zainteresowań dzieci. Realizacja projektów edukacyjnych.

13:02-13:30

Przygotowanie do podwieczorku - czynności porządkowe, higieniczne i samoobsługowe w łazience.

13:30-14:00

Podwieczorek

14:00-15:00

Zabawy dowolne z kącikach zainteresowań. Porządkowanie sali. Rozchodzenie się dzieci.

Ramowy rozkład dnia w grupie 0c:

8:00-8:30

Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci. Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia ogólnorozwojowe ( np. rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, grafomotorykę). Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci.

8:30-8:45

Ćwiczenia poranne.

8:45-9:00

Śniadanie.

9:00-11:00

Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą.

11:00-11:45

Spacery, zabawy dowolne na świeżym powietrzu ( np. na placu zabaw, na boisku, w parku) lub w sali; ćwiczenia gimnastyczne.

11:45-12:00

Obiad.

12:00-13:30

Zabawy dydaktyczne, ćwiczenia graficzne, utrwalanie poznanych wierszy i piosenek. Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej. Zabawy dowolne w sali lub na placu przedszkolnym. Ćwiczenia indywidualne z dziećmi, dostosowane do ich możliwości i potrzeb. Zajęcia dodatkowe dla dzieci o szczególnych zainteresowaniach.

Zajęcia dodatkowe w oddziałach przedszkolnych:

RELIGIA

JĘZYK ANGIELSKI

Poniedziałek, Wtorek

Poniedziałek, Czwartek

Poniedziałek, Wtorek Poniedziałek, Czwartek

0c

Poniedziałek, Wtorek Wtorek, Piątek

Wszystkie przedszkolaki korzystają z dożywania.

Dzieci mają możliwość zabawy na szkolnym placu zabaw oraz sali gimnastycznej.